top of page

ŽIVĚ: Jak zaujmout nastupující generaci lídrů ve financích?

Sledujte první živě streamovaná debatu projektu #FinŽeny. Sledovat ji bude možné zdarma, a to od 10 do 12 hodin na portálu Info.cz. Věnovat se budeme například náboru, firemním vzdělávacím a talentovým programům nebo pohledu na kariérní rozvoj od zástupců nastupující generace manažerů a manažerek.

V první části živého streamu vystoupí Jaroslava Rezlerová, která je od roku 2001 generální ředitelkou ManpowerGroup, největší recruitmentové společnosti v ČR s obratem 4 miliardy korun a která najde každý rok prostřednictvím 35 poboček práci pro 24 tisíc lidí. Jaroslava je zakládající členkou a prezidentkou Asociace poskytovatelů personálních služeb – APPS, sdružující největší personální agentury. Asociace se významně podílí na změně legislativy pracovního práva směrem k větší otevřenosti a flexibilitě a snaží se vytvářet podmínky pro úspěšný rozvoj stabilního trhu práce. Je viceprezidentkou People Management Fora – profesní neziskové organizace pro personalisty, která sdružuje největší tým profesionálů v oblasti lidských zdrojů v ČR. Od roku 2018 je členkou představenstva Americké obchodní komory.


Další blok živého streamu přiblíží zkušenosti napříč Generali Českou pojišťovnou. Pozvání přijaly Kateřina Kotová, senior manažerka útvaru správa zajištění, Andrea Sedláková, senior manažerka pro nábor a adaptaci obchodu a Lucie Šafirova, manažerka vzdělávání. Kateřina je na pozici senior manažer útvaru správa zajištění od roku 2017. Dříve působila na pozici specialista zajištění senior v útvarech zajištění a korporátní a průmyslové pojištění. Ve skupině Generali pracuje od roku 2006, kdy nastoupila do České pojišťovny. Andrea pracuje na pozici Senior manažerky pro nábor a adaptaci obchodu a má dlouholeté zkušenosti v oblasti pojišťovnictví. Říká, že za dobu práce ve finančním sementu se stala pojišťovna jejím parťákem. Nejšťastnější je, když může vymýšlet nové věci a když to navíc probíhá s lidmi, kteří ji inspirují a doplňují. Lucii baví podporovat jedince, týmy i společnosti v dosahování jejich cílů. Přes deset let se pohybuje v HR, nejvíce času strávila ve finančním a IT segmentu. Zaměřuji se na oblast vzdělávání, rozvoje a koučinku. Ráda sleduji nové trendy. V posledních letech jsem se věnovala agilní transformaci ve velké bance. V současnosti se s týmem v Generali zaměřuje na vzdělávání a rozvoj, talent management, řízení výkonu a další oblasti tak, aby plně podporovaly novou firemní strategii na následující období.


V třetí části streamu na Info.cz se potkají Lucie Hanzlová, personalistka České podnikatelské pojišťovny a analytička Portu Anna Kortusová. Lucie pracuje od roku 2009 v ČPP na personálním úseku. Kromě náboru a inzerce má na starosti i benefitní program pro zaměstnance pojišťovny. Velmi ráda pracuje s lidmi a zajímá jí různorodost povah a názorů. Anna Kortusová je analytičkou v investiční platformě Portu, jejímž cílem je zpřístupnit složitý svět investic každému. Podílí se zde na vyhodnocování a revizi investičních strategií a rozvoji ostatních investičních produktů a služeb. Mimo to se na poli investic zajímá o udržitelnost a rovnost mužů a žen.


Lídry, a to nejen ty budoucí, je třeba rozvíjet. I to popíše v další části streamu Dana Bártová, manažerka vzdělávání a rozvoje v Moneta Money Bank. Dana se věnuje nastavování vzdělávacích procesů a talentového plánování. Zároveň participuje v mezifiremních koučovacích platformách nebo manažerských supervizích. Aktivně se angažuje i v rámci dalších rozvojových aktivit, kdy sedmým rokem přednáší v rámci MBA studia na Cambridge Business School a coby mentor neformálního vzdělávání studentů v rámci DofE, za což letos obdržela cenu Lady Luisy Abrahams. Ve firemním prostředí se HR tématům věnuje od roku 2008. Vystudovala český jazyk a společenské vědy na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, navázala studiem psychoterapie na Pražské vysoké škole psychosociálních studií a koučovacím výcvikem u Radvana Bahbouha.


Poslední část živého streamu projektu #FinŽeny se bude věnovat vzdělání. Pozvání přijaly Marcela Zárybnická Žárová, proděkanka pro zahraniční vztahy a statutární zástupce děkana Vysoké školy ekonomické v Praze a Barbora Rýdlova, vedoucí katedry financí a oceňování podniku na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.STREAM MŮŽETE SLEDOVAT OD 10 HODIN ŽIVĚ NA HOMEPAGE PORTÁLU INFO.CZComentários


bottom of page