top of page

#FinŽeny ve Forbes Women

Redakce magazínu Forbes připravila další edici Forbes Women. Tenktokrát se tým vedený zástupkyní šéfredaktora Irenou Cápovou zaměřil na zástupkyně tuzemské fintechové scény. Mezi dvacítkou výjimečných žen kombinujících expertizu jak z financí, tak technologií, je hned osm dam, které můžete znát i přes žebříčky a přehledy #FinŽen. Které to jsou?


„Proč právě fintech? Téma nám přijde extrémně zajímavé a pořád velmi málo zmapované – když jsme loni na podzim poprvé debatovali o nápadu ukázat ženy, měnící českou fintechovou scénu, z různých stran jsme slyšeli, že je to nesmysl. Že to nedopadne, protože ve fintechu žádné ženy nejsou. Ženy tu ale jsou. Našli jsme jich desítky,“ píše ve svém editorialu Irena Cápová, zástupkyně šéfredaktora magazínu Forbes.


Mezi dvaceti tvářemi, které redakce zařadila do svého přehledu, jsou zakladatelky českých fintechových startupů a ženy, které tyto startupy z různých pozic řídí. Jsou v něm i ženy, které obor finančních technologií dál významně ovlivňují, rozvíjejí a kultivují. Nechybí ani nejvýše postavené ženy v českém bankovním sektoru.


Ve fintech přehledu Forbes Women jsou zařazeny čtyři z facilitátorek Fór #FinŽen a laureátek Síně slávy, Jitka Haubová z představenstva Komerční banky, Daniela Pešková z představenstva České spořitelny, Michaela Bauer z představenstva ČSOB a Renata Mrázová z FNZ. Spolu s nimi přehled zahrnuje také laureátku síně slávy #FinŽen Kláru Starkovou z představenstva Moneta Money Bank a hned tři dámy zařazené v našem přehledu 131 inspirativních žen ve světě financí, Karin Fuentesovou z Digitoo, Hanu Wasserburger z Visa a Evu Hlavsovou z Fondee.


Pozornému čtenáři neunikne ani několik zmínek o rozvojovém programu Fóra #FinŽen. „Je to rozvojový projekt pro ženy ve finančním sektoru. Nadchli jsme se pro to v pár lidech a z padesáti různých firem od bank po pojišťovny jsme si nanominovali ženy, které se navzájem potkávají, sdílejí zkušenosti, podporují se, radí si,“ říká například ve velkém rozhovoru Michaela Bauer, členka představenstva ČSOB a dodává: „Pomáháme si navzájem. Chceme to změnit u bez kvót. Radíme a probíráme s našimi „finženami“ to, co nám niko neporadil. Vzájemné sdílení funguje. Mám z toho radost.“


Pokud si chcete poslechnout díly podcastu Women in Finance se zařazenými #FinŽenami, stačí si vybrat ze seznamu níže:

תגובות


bottom of page