top of page

Lenka Ježková: Potřebuji volné ruce a možnost být kreativní

Head of Group Reporting and Consolidation ve společnosti Rockaway Lenka Ježková je členkou tamního finančního týmu od roku 2016. Před nástupem do společnosti Rockaway se dvanáct let věnovala auditu mezinárodních a lokálních českých skupin, zejména stavebních, strojírenských a maloobchodních podniků v rámci KPMG ČR. „Nerada se motám v kruhu a dělám práci pro práci. To samo o sobě považuji za inovativní,“ říká manažerka, která se v loňském roce dostala do přehledu 131 inspirativních žen ve financích projektu #FinŽeny


Lenka Ježková, rozhovor pro projekt FinŽeny - 131 inspirativních žen

Když se ohlédnete, co byla vaše největší dosavadní profesní výzva?

Jako největší dosavadní profesní výzvu vnímám přechod ze strukturovaného prostředí plného nápověd a školení, tedy z KPMG, do investiční skupiny Rockaway, která v roce 2016 byla co se reportingu a konsolidací a s tím související připraveností na audit na úplném začátku.


Jakou nyní před sebe stavíte významnou metu?

Mám za sebou sedm let stavění obrazně řečeno, a teď předávám stavbu do užívání: jde o konsolidace dle IFRS, reporting a vazby na auditora skupiny. To, co jsem původně nastavovala sama za pomoci externích poradců, teď již zajišťuje interní fungující tým.


Tedy před sebou si stavím metu věnovat se financím jinak. Na projektové bázi. Láká mě i mentoring v oblasti financí.


Co vás nejvíce motivuje ve vašem pracovním životě?

Mít volné ruce a mít možnost být kreativní. Vyhovuje mi nastavování nových věcí, hledání cesty a způsobů jak dojít k cíli s co nejmenší námahou.


V čem se považujete za inovativní? A v čem spíše za konzervativní?

Ráda používám různé zkratky, shortcuty. Nerada se motám v kruhu a dělám práci pro práci. To samo o sobě považuji za inovativní. V čem jsem velmi konzervativní a nemám chuť se učit, je technická stránka věcí v reportingu a konsolidaci. Ať už jde o používání systémů, nastavování sofistikovaných funkcí v Excelu, PowerBI nebo nastavování a udržování databází. To velmi ráda přenechám jiným.


Je podle vás potřeba mít kolem sebe dostatek ženských vzorů? A v čem byste vy sama chtěla být vzorem?

Ano, určitě je potřeba mít kolem sebe ženské vzory. Nevím ovšem, jak se definuje dostatek. Přijde mi, že množství je závislé na situaci a okolnostech. Ženské vzory má přeci přirozeně většina z nás doma, ve škole, v rodině, odmalička. Nicméně upřímně, ohlédnu-li se zpět moje profesní vzory nebyly z řad žen. 


Já se na to být vzorem necítím povolaná. Ale ráda lidi inspiruji anebo ponoukám k tomu, aby se na věci dívali jinak.


Jak hodnotíte celkové zastoupení žen v oboru, ve kterém působíte?

V oboru reportingu, konsolidací, auditu a backoffice finance se domnívám, že jsou ženy zastoupeny poměrně hojně.


Co je podle vás třeba udělat pro to, aby se mohly ženy ve světě financí častěji prosadit i na nejvyšších pozicích?

Prostředí obou mých zaměstnavatelů, tedy KPMG i Rockaway, je v této oblasti velmi pokrokové. Aspoň to tak vnímám. Obě společnosti vytváří podmínky pro to, aby v něm mohly pracovat ženy i v nejvyšších pozicích. Jako nejzásadnější vnímám vytvoření podmínek pro maminky, které pracují a zároveň se starají, ať o malé a pak větší školou povinné děti. Skloubení mateřství s prací je prostě takový hlavolam. Dost často do poslední chvíle nevíte, jak co dopadne. A proto je vstřícnost a flexibilita klíčová. Osobně mám nejraději přístup: nezáleží na místě a čase, kdy pracujete, důležitý je výsledek.


S čím jste musela během dosavadní kariéry nejvíce bojovat? 

Jako jeden z nejnáročnějších oříšků vnímám vysvětlování, o čem je konsolidace a audit těm, kteří vůbec netuší. To pak sice mluvíte jedním jazykem, ale ne společnou řečí. Nicméně nenazvala bych to celé bojem, krev při tom netekla. Ale tyhle situace mě donutily naučit se hledat cesty, aby vám ostatní porozuměli.


Jak jste se naučila pracovat se stresem? 

Aniž bych si to uvědomovala, tak odmala jsem ve škole a pak v pracovním prostředí velké čtyřky najela na program poslušná holka. Dodržovat termíny, pravidla, psát si TODO list, každý den plnit to, co se od vás očekává. Až později jsem si uvědomila, že tohle mi nevyhovuje. Neříkám, že mám skvělý recept, jak na stres. Někdy se daří lépe a někdy hůře. Hodně mi pomohla koučka, se kterou od dob KPMG spolupraci. Každý může mít jiný recept, jak se stresem pracovat: někdo sportuje, někdo si vypne hlavu při poslechu hudby. Ale čím dál víc vnímám, že prvotní je dát sám sebe na první místo a naslouchat svému tělu. Když vám začne blikat kontrolka, tak je potřeba se zastavit a přehodnotit stav věcí. Stejně jako u auta. Jen je samozřejmě otázka, jak má kdo příležitost a možnost se naučit své tělo poslouchat. Nechávat údržbu jen na opraváře čím dál tím víc vnímám jako slepou kolej a nerespektování sama sebe.


Jakou dovednost byste si chtěla osvojit?

Flegmatismus, být nad věcí, nic neřešit dopředu a být v důvěře, že všechno dobře a ve správný čas dopadne.


Jak se stavíte k profesním výzvám? Vyhledáváte je? Nebo si spíše vyhledávají výzvy vás?

Vždycky jsem byla magnet na nové, složitější, nevyzkoušené. Zcela programově je nevyhledávám, ale ony mi přichází do cesty samy. Zjistila jsem, že čím komplikovanější věc, tím víc mě baví. Protože v takové situaci máte volné ruce s ní naložit po svém. Definované pracovní postupy, vývojové diagramy, to není úplně moje parketa.


コメント


bottom of page