top of page

Půl roku péče o dítě s plným platem. Průlomový benefit FNZ Group mohou využít oba rodiče

Mezinárodní společnost FNZ Group působící i v Česku oznámila, že svým zaměstnancům zaplatí půl roku péče o jejich potomka. Hradit ji hodlá v plné výši aktuálního platu a benefit mohou využít oba rodiče, píše web Heroine.

„Osoby poskytující primární a sekundární péči mají každý nárok na 26 týdnů plně placené rodičovské dovolené. A to i v případě, že oba pracují v naší firmě,“ oznámila podle webu Heroine novozélandská firma FNZ působící i v Česku, která vyvíjí platformu pro správu majetku v rámci celosvětových investic. Přechodnou podporu firma navíc nabídne i těm zaměstnancům, kteří už nějakou formu rodičovských dávek využívají.


Nárok na nový benefit má všech 6400 zaměstnanců firmy v rámci 21 zemí světa, kde firma působí. Rodiče ho můžou využít během prvních 18 měsíců po narození nebo adopci. Důležité přitom je, že firma poskytuje využití benefitu bez ohledu na pohlaví. Pomoc se nabízí jak matce, tak otci dítěte. „Tento nový balíček benefitů je zaměřen na vytvoření rovných podmínek pro všechny naše zaměstnance,“ vysvětluje Renata Mrázová, vedoucí personální ředitelka FNZ Group. Cílem podle ní je, aby se zaměstnanci nemuseli rozhodovat, zda upřednostní svou kariéru, nebo péči o rodinu.


Více informací k tématu naleznete v článku na webu Heroine zde.

Comments


bottom of page