top of page

Karin Straková: Dobrý lídr se nebojí lidí schopnějších, než je on sám

Šéfka pro udržitelnost v Generali International Karin Straková zodpovídá za tuto oblast v 26 zemích v Evropě, Asii a Latinské Americe. V kariérním růstu jí velmi pomohly předchozí pracovní zkušenosti za hranicemi. “Zahraniční zkušenost přináší neuvěřitelné množství nových pracovních a samozřejmě i osobních podnětů, a tím dokáže velmi urychlit rozvoj a kariéru,” říká manažerka v seriálu rozhovorů Fórum #FinŽen.


Fórum FinŽen - Karin Straková

Jakých pravidel se držíte, když chcete dobře prezentovat výsledky své práce?

Je-li to prezentace, která shrnuje práci za určité období, je určitě důležité se na ni připravit, své argumenty podpořit daty a příklady. Nicméně z mého pohledu je nejdůležitější vědět, které z nastavených cílů jsou nejdůležitější pro mého šéfa, a průběžně během roku zpětnou vazbu zjišťovat. Mně se například stalo, že jsem špatně vyhodnotila priority a to, co bylo extrémně důležité pro mého šéfa, jsem brala jako méně důležitý úkol. Bohužel jsem to pak pocítila na bonusu, přitom jen stačilo se průběžné ptát a ujišťovat se, že jsme na stejné vlně.


Když řešíte nástupnictví, které charakteristiky potenciálního kandidátka/kandidátky jsou pro vás klíčové?

Z mého pohledu je na prvním místě výkon. Je důležité, aby člověk, o kterém uvažujeme, podával velmi dobrý výkon na své stávající pozici. To je základní parametr. Těmi dalšími jsou dychtivost učit se nové věci a také ambice. Když člověk pozici chce, vloží do ní veškerou energii a to pak přinese úspěch. 


Pokud byste měla jmenovat jednu vlastnost, bez které se neobejde dobrý lídr, která by to byla?

Schopnost obklopit se lidmi, kteří jsou schopnější nez on sam, dát jim plný prostor a vyhnout se mikromanagementu. Pak může on i celý tým mít excelentní výsledky. 


Jaké tipy byste sdílela s ženami, které se snaží zlepšit svůj time management? Méně je více. Sama jsem se dříve snažila rozjíždět nové a komplexní projekty a mít jich hodně. Nicméně nedávné těhotenství a mateřství mě naučilo, že místo pěti věcí udělám dvě a výsledek může být dokonce mnohem lepší. 


Jaký byl váš nejdůležitější kariérní milník, který byste ráda sdílela s mladšími ženami v oblasti financí?

Zhruba v 30 letech jsem se přihlásila na inzerat v italské centrale naší společnosti, kam mě vybrali, a to byl krok, který definitivně změnil moji kariéru. Strávila jsem tam tři a půl roku a pracovala jsem na mezinárodních projektech, což pro mě znamenalo absolutní krok mimo moji komfortní zónu. Zahraniční zkušenost přináší neuvěřitelné množství nových pracovních a samozřejmě i osobních podnětů, a tím dokáže velmi urychlit rozvoj a kariéru. Mně se to tak zalíbilo, že jsem absolvovala ještě další dva v Bruselu a v Paříži a jsem za to neskonale vděčná.  


Jaká byla vaše největší kariérní výzva a jak jste ji překonala?

Jedná se o pozici, kterou jsem dostala hned po svém angažmá v Itálii, a to pozice regionální HR ředitelky pro střední a východní Evropu. Pro mě to byl dream job a obrovská výzva, protože jsem neměla dostatek zkušeností, nicmene jsem si sestavila zkušený a velmi schopný tým, který mi pomohl tuto výzvu zvládnout. Nebudu zastírat, že to bylo hodně práce pro všechny, ale během dvou let jsme měli velmi dobré výsledky.


Commenti


bottom of page