top of page

Andrej Bukovčan: Je pro mě nepředstavitelné, že bych pracoval v kolektivu samých mužů


Nový ředitel HR & Organizace (a.i.) Generali České pojišťovny Andrej Bukovčan byl jedním z mála mužů, kteří dostali pozvánku na galavečer Síně slávy projektu #FinŽeny. V rámci svého úvodního slova se věnoval například tomu, jak by mohli muži více zapojit do témat, která jsou důležitá pro ženy ve financích.


Andrej Bukovčan vystoupil na galavečeru Síně slávy projektu #FinŽeny, během kterého jsme zveřejnili druhý ročník unikátního přehledu dlouhodobě nejvlivnějších žen finančního sektoru. Letos do něj přibylo 27 nových jmen, která naleznete exkluzivně na byznys portálu Newstream zde.


Andreji, byl jste před dvěma lety jedním z prvních, kdo v Generali České pojišťovně, která je generálním partnerem projektu#FinŽeny, o této iniciativě slyšel. Co vás na něm zaujalo, že jste se rozhodl dát mu za sebe zelenou?

V Generali České pojišťovně jsme vnímali, že projekt Finženy vyplňuje díru na trhu a pochopili jsme, že může pomoci nám i ostatním organizacím se lépe v tomto tématu orientovat a posouvat dopředu. Dalšími faktory byly organizační tým, ke kterému jsme měli důvěru a samozřejmě fakt, že projekt #FinŽeny má za cíl být dlouhodobým projektem a ne jednorázovým eventem. Takže rozhodování nakonec nebylo až tak náročné


A vaše hodnocení u příležitosti druhého ročníku běhu projektu?

V osobní rovině se musím přiznat, že mi přišla všechna setkání na téma diverzity velmi inspirativní. Současně je ještě více vidět, že Generali má ve svých řadách velké množství inspirativních a úspěšných žen.


Na pozici HR ředitele Generali České pojišťovny jste krátce. Předpokládám, že diverzita bude jedním z hlavních témat, které budete řešit.

Ano, diverzita je velkým tématem nejen v CEE regionu, kde jsem dosud působil, ale i na lokální úrovni v Česku. Stále je před námi ještě dlouhá cesta a hodně úsilí, ale musím přiznat, že zde vidím jedno velké pozitivum – po mém návratu na lokální úroveň vidím obrovský progres, který se za pár let udál. Je opravdu vidět, že se společnost posouvá dopředu i v této oblasti.


Vidíte zde možnosti, jak by se i muži mohli více zapojit do témat, která jsou důležitá pro ženy ve financích?

Souhlasím s tím, že do této společenské diskuze potřebujeme přizvat i muže. Proto jsem rád, že na podzim letošního roku plánujeme kulatý stůl s generálními řediteli ve světě financí, kterého se zúčastní i náš generální ředitel Roman Juráš. Taková inkluzivní diskusní fóra jsou určitě prospěšná proto, abychom se posunuli dál.


Na závěr rozhovoru by mě zajímalo, v čem jsou ženy v Generali České pojišťovně inspirativni?

Určitě je to jejich talent a ambicióznost. Velmi rád pracuji v diverzitním týmu. Je pro mně nepředstavitelné, že bych pracoval v kolektivu samých mužů. Jsem hrdý na to, že i v boardu naší společnosti máme ženy a pevně věřím, že jejich počet na vysokých pozicích napříč firmou se bude nadále postupně zvyšovat.


Rozhovor vedl Jaroslav Kramer z organizační agentury Cover Story.


Comments


bottom of page