top of page

FinŽeny & CEOs: Unikátní debata, jejíž obsah určují samy ženy ve financích

Ve čtvrtek 21. září se uskutečnila jedinečná debata stovky #FinŽen a šestice generálních ředitelů předních bank a pojišťoven o tématech, která rezonují v komunitě žen ve financích. Diskuse, kterou pořádal projekt #FinŽeny ve spolupráci se společností VISA a deníkem E15, byl první veřejnou platformou, kde se spojili v jednom panelu generální ředitelé čtyř z pěti největších bank a dvou největších pojišťoven v Česku spolu s osmi z nejvlivnějších žen ve světě financí, aby se věnovali tématům klíčovým pro komunitu #FinŽen.


Šestice generálních ředitelů přijala pozvání svých kolegyň zapojených v projektu #FinŽeny, aby společně debatovali v rámci interaktivního formátu témata, které přináší na stůl samy úspěšné expertky ze světa financí. V roli moderátorek unikátního dialogu se představily facilitátorky rozvojového programu Fóra #FinŽen a topmanažerky, které na projektu #FinŽeny od počátku spolupracují. Kromě unikátního prostoru pro sdílení díky tomu vznikne platforma, která bude mít výjimečný dopad napříč finančním světem.


Okruhy k debatě se vygenerovaly z rozvojových skupin projektu #FinŽeny, ve kterých jsou zapojeny dámy, které byly zařazeny v přehledu 131 inspirativních žen ve světě financí. I díky tomu byly obsahem setkání nejen okruhy spojené s diverzitou v nejvyšších patrech bank a pojišťoven, ale také konkrétní problémy a překážky spojené s kariérou ve finančním světě.


Na pódiu měly své zástupce z nejvyššího vedení Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank, Moneta Money Bank, Generali Česká pojišťovna a Kooperativa. Mezi více než stovkou pozvaných #FinŽen nechyběly přední topmanažerky a zástupkyně dalších klíčových společností na trhu, jako je AirBank, UniCredit Bank, Evropská investiční banka, skupina Partners, Česká národní banka, Rockaway Capital, Natland, KPMG, Deloitte, EY, PwC nebo Amundi.


Mediálním partnerem debaty byl deník E15. Hlavním partnerem akce byla společnost VISA. Výstupy z diskuse naleznete také na blogu projektu #FinŽeny i na našich sociálních sítích. Debata nebyla nahrávána.

bottom of page